Árpádfürdő

ápr. 19

AquaLand

ápr. 18
Szaunázás Ráckevén
2300 Ráckeve, Strand utca 4
ápr. 25
Szaunázás Ráckevén
2300 Ráckeve, Strand utca 4

Magyarhertelend

ápr. 18
ápr. 19
Magyarhertelend - Szauna szombat
7394 Magyarhertelend Bokréta 1/a
Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Magyar Országos Szauna Bajnokság

TÉMA: Tapasztalatok, kérdések, ötletek

Tapasztalatok, kérdések, ötletek 2012 nov. 29 09:23 #1295

• lezo
  • lezo profilkép
  • TÁVOL
  • Adminisztrátor
  • Köszönetek száma: 8
Már a III. fordulónál járunk az éves versenyben.

Biztos vannak már a fejetekben kérdések akár tapasztalatok. Ne legyetek restek, írjátok le, hogy a pozitív, vagy a negatív véleményeket is meg tudjuk beszélni.

A verseny zsűrije a közönség, és épp ezért kíváncsiak vagyunk az ötleteitekre!
Utolsó szerkesztés: 2012 nov. 29 09:26 Beküldte lezo. Indoklás: Címcsere
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Tapasztalatok, kérdések, ötletek 2013 febr. 17 17:44 #1328

• Mehi
  • Mehi profilkép
  • TÁVOL
  • Új hozzászóló
  • Köszönetek száma: 1
Egy, a hertelendi versenyen járt barátnőm gondolatai. Remélem hogy jó helyre kerül:

" Több apró probléma volt. Egyrészt magukat elkötelezett szaunázást hirdetőknek, a szaunamestereknek jó példával kellett volna élenjárni. Több mesternek ezt nem sikerült megvalósítani azzal hogy fürdőruhában voltak a program alatt! Volt egy mester, akinél a vendég dobozos üdítőt vitt be magával a programra, nem lehetett volna szólni?
A fürdő részéről a tájékoztatás nulla volt!!! Egyszerűen minden vendéget betereltek a fürdőruhás területre, az „egészséges”- textilmentes oldal mintha ott se lett volna. Azt sem értem miért kell az egyik oldalon sötétnek lenni ezzel is szinte átterelve a vendégeket ! A pihenőhelyek pedig a fürdőruhás oldalon jéghideg volt, ellenben a másik oldal kandallós pihenője csillagos ötös! Azt sem értem miért nem tudták a szaunarészben a padlón a vizet néha felszedni! Azt tudom hogy a techika elromolhat, de a verseny szervezőit próbálták ezért néhányan hibáztatni. Nem feltételezek részrehajlást, de meglepett hogy a rendezvénynek helyt adó mestereknél nem volt technikai gond, más versenyzőknél igen. Igaz a véletlen kiszámíthatatlan. Az is fura számomra hogy 2013-ban egy fürdőben nincs 1, azaz 1 dabab működőképes nyomtató, igy a programkiírás elég sokat csúszott. (Nem várnám el a szerevezőktől hogy nyomtatót is vigyenek magukkal! J )
Én a szervezőkkel elégedett voltam, a legtöbb információm tőlük származott a két fiútól és 2 hölgytől. e vendégtársaimmal a legkevésbé sem vagyok elégedet. Türelmetlenség a tömeg alapja és tudom hogy egy 15-20 fős szaunába nem lehet 30-an bemenni, bár tényleg nem értettem pár embert. Egymással neveletlenség, tülekedés, az „én voltam itt előbb elv…”.
És még valami ami leginkább felháborított. A barátnőmmel ketten nőként voltam lenn és nőként nem értem, nem értjük hogy ha már van textilmentes terület, oda miért mehet be a textiles, erre a fürdő részéről egyszer se figyeltek, a fürdőruhások meg jöttek kukkolni…. Ejnye! És ha már a fürdőruhás területen nem lehetett elérni hogy mindenki korrektül, textilmentesen szaunázzon, akkor a textilmentes részen, ahol mindenkinek úgy kell lenni, végképp szólni kellett volna a mesternek a fürdőruhás vendégre!”

Válasz: Tapasztalatok, kérdések, ötletek 2013 febr. 18 12:32 #1329

• hertelend01
  • hertelend01 profilkép
  • TÁVOL
  • Új hozzászóló
Kedves Klubtagok,

Néhány sorban reagálnánk mi is a felmerült problémákkal, észrevételekkel kapcsolatban.
Először is, mint vendéglátók, igyekeztünk minden igényt kiszolgálni, sokat fáradoztunk azon, hogy mindenki jól érezze magát.Sajnos a technika ördöge több helyen megviccelt bennünket, illetve Murphy összes törvénye működött. A fürdőben több nyomtató is van, hihetetlen, de egyszerre adta meg magát az összes. A hiba helyreállításáig, kézzel írott program tájékoztatta a vendégeket a felöntésekről.
Mivel a programok fürdőruha mentesek voltak, így elkerülhetetlen volt a két tábor találkozása, ennyi szaunázni vágyó mellett lehetetlen vállalkozás volt a teljes elkülönítés. A fürdőruhás vendégek nem panaszkodtak, hogy az ő oldalukon naturista vendégekkel találkoztak, inkább igyekeztek példát venni, és kipróbálni a valódi szaunázást. A bajnokság ideje alatt, 220 fő szaunázott, hiszünk abban, hogy élményekben gazdagon távoztak. Ez a magas létszám okozta a zuhanyzók előtti víz összegyűlését( a testükről lefolyó víz okozta), mely még a gyakori feltörlés mellett is megmaradt.
A naturista oldali megvilágítása tudatosan gyengébb, azon okból, hogy a vendégek intim zónája tiszteletben maradjon.
A pihenőhelyiségek szándékosan hűvösebbek, hogy a szaunázástól felhevült testű vendégek, a 22 fokos pihenőben, fokozatosan lehűthessék magukat.
Mestereink védelmében el kell mondanunk, hogy az ő felöntéseik alatt sem működött a technika a tökéletesen.
Bízunk abban, hogy az apróbb kellemetlenségek ellenére, mindenki jól érezte magát.
Jövőre ugyanitt!

Válasz: Tapasztalatok, kérdések, ötletek 2013 febr. 18 13:10 #1330

• Mehi
  • Mehi profilkép
  • TÁVOL
  • Új hozzászóló
  • Köszönetek száma: 1
Nagyon szépen köszönöm a választ!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: hertelend01

Válasz: Tapasztalatok, kérdések, ötletek 2013 febr. 22 12:46 #1334

• Rodrigez
  • Rodrigez profilkép
  • TÁVOL
  • Új hozzászóló
  • Köszönetek száma: 3
Én az esztergomi versenyen vettem részt, mint vendég. Úgy érzem, hogy ott gond nélkül működött a recepción való regisztrálás. Mivel rengeteg felöntés van, ráadásul párhuzamosan is, úgy gondolom, hogy mindenki bejuthat így a szeánszokra tülekedés, lökdösődés nélkül.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: timi

Válasz: Tapasztalatok, kérdések, ötletek 2013 febr. 23 14:43 #1337

• Jade
  • Jade profilkép
  • TÁVOL
  • Adminisztrátor
  • Köszönetek száma: 2
Igen, de annak is megvolt a hátulütője. Sokan előre feliratkoztak a felöntésekre, aztán egyszerűen be se mentek mégis fenntartva 5, néha 10 helyet. Ezután szerencsétlen szaunamesternek úgy kellett lasszóval fogni a vendégeket.
Viszont erre a kérdésre megoldásokat javasolhatnátok mint vendégek, hátha egyszer mindenkinek tökéletes megoldást találhatunk :)

harvia

saunabau

SaunaBoulevard

vitaversa

szaunabolt 150